Прослава 80 година "Шесте"

DSC 0236m

7.12.2013.- тачно 80 година од дана када је почела настава у "Непотпуној мушкој реалној гимназији", данашњој "Шестој београдској гимназији" обележен је овај јубилеј. Приредбу су извели: хор, рецитатори, водитељи, музичари, техничка подршка, а заједно са педесетак ученика, у приредби су учествовали и биши ученици и родитељи ученика  Шесте: Владимир Алексић - режија приредбе, Бранко Исаковић -тон,  Душан Безуха - музика химне Шесте, Дејан Цукић - отпевао химну заједно са хором, Јелица Сретеновић и Иван Бекјарев  - водитељи програма заједно са ученицима Иваном Павловић и Алексом Оцокољићем. Присутнима су се са бине обратили и најстарији ученик школе који је дошао на прославу - г. Зоран Обрадиновић,  који је матурирао 1942. године, и Јован Јањић аутор књиге "Будимо људи" о патријарху Павлу. такође негдашњем ученику наше школе.

Хором су дириговали директор школе Раде Зејак и наставница музичког Душка Кисин, сарадник на сценарију била је Тамара Кречковић, наставница српског језика, а техничком организацијом координирала је Снежана Марковић, наставница рачунарства и информатике. Технику за озвучење и расвету обезбедио је "Пан театар".

Заједно са извођачима, на крају приредбе, химну школе певало је преко 400 садашњих и бивших ученика и наставника који су пратили приредбу. Приказани су филмови о историјату Шесте београдске гиманзије (Владимир Алексић - сценарио и режија, Бранко Исаковић - тон, камера, монтажа, Ненад Ћирић - чита текст) и Шестој данас (ауторка Милена Марковић, ученица).

Након приредбе, школи је поклонио једну своју слику академик проф др Сокол Соколовић, такође бивши ученик Шесте.

Филм о историјату Шесте београдске гимназије:

Филом о шестој Београдској гимназији данас:

Химна Шесте:

Више фотографија са приредбе доступно је на Фејсбук-страници Школе: https://www.facebook.com/VIbgdgim

DSC 2084

himna1