понедељак 23 окт 2017

У Шестој београдској гимназији постављена је изложба фотографија ВЕОГРАД У ВЕЛИКОМ РАТУ 1914 - 1915 у сарадњи са Музејом Града Београда и Институтом за савремену историју.

Свечано отварање је у среду 25. маја 2016. са почетком у 18 сати. Биће присутни директорка Музеја Града Београда Татјана Корићанац и проф. др Момчило Павловић, директор Института за савремену историју.

01

02

У петак 13.05.2016. у Нишу одржано је Републичко такмичење у пливању. Како је ово олимпијска година, ово такмичење је уједно било и јубиларна десета школска олимпијада. У конкуренцији 1034 пливача из целе Србије, Пуцаревић Матија, из одељења IV/9 наше школе, поновио је успех од прошле године и тријумфовао у најзахтевнијој и најатрактивнијој дисциплини "делфин". Трку на 100м завршио је у времену 56,58 сек.

Вођа екипе

Андрија Влајић, професор физичког васпитања

sajt1      sajt2

У жељи да и ове године презентују своју школу, ученици волонтери су, на своју иницијативу и идеју поново окупили осмаке из београдских основних школа у свечаној сали Шесте београдске гимназије и поделили са њима своје утиске о средњошколским данима. 110 осмака из 11 школа са општина Звездара, Врачар и Палилула су у пратњи својих наставника постављали питања која су их занимала, а ученици шесте су им радо одговарали.
Наше госте је поздравио директор школе, Раде Зејак, а затим су реч преузели матуранти Лука Рангелов и Антонија Радуловић, као и садашњи прваци Бојана Стошић и Богдан Јевтић, тако да су осмаци могли да чују како Шесту доживљавају они који своје образовање у њој полако завршавају, као и како се у њој сналазе они који су је ове године уписали. Такође презентацији су се придружили и они који су ову школу завршили и сада су успешни студенти. Тамара Поповић и Стефан Здравковић су испричали осмацима шта је најлепше што су понели са собом из својих средњошколских дана.
Након презентације ученици домаћини су повели ученике у обилазак школе. Наши гости су обишли кабинете у којима су их професори и одељења радо примили и поделили са њима атмосферу са часа. Неки су се са својом групом прошетали и око школе, показавши им школско двориште и тако искористили још времена да одговоре на нека њихова питања. Осмаци су школу напустили весели и са јаснијом сликом коју школу ће ставити на прво место своје листе жеља, а чак и уколико нису, са собом су понели флајере који ће их увек посетити на оно што им наша школа нуди.
Овим путем се захваљујемо свим ученицима и професорима који су допринели реализацији ове манифестације и учинили да се наши гости осећају добродошлим. Захваљујемо се и нашим гостима у нади да ћемо се у септембру видети опет на истом месту.

12936693 1048828981827308 1910538874914635311 n
13007155 1048828878493985 2493102142775415481 n
12985455 1048829051827301 6660978866884374824 n

Позивамо Вас да дана 06.04.2016. године у 12:30 часова дођете у Шесту београдску гимназију у жељи да се упознамо.

Акцијом Ученичког парламента "Шеста за вас" упознаћете се са радом наше школе, њеним секцијама и радионицама, а њени садашњи ученици, бивши ученици ваше школе ће вам одговарати на сва питања.

Очекујемо вас у што већем броју како би разменили искуства и показали вам зашто је баш "Шеста" једна од најуспешнијих гимназија у Београду.

Молимо вас да ваш долазак и број ученика пријавите на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. до 05.04.2016. Како бисте нам помогли да се боље припремимо.

Видимо се!

Директор Раде Зeјак,