zs

Еколошка секција "Зелено срце" коју води наставница Јасминка Башић.

План рада за ову годину садржи:
Подизање еколошке свести - разни облици едукације, упознавање ученика и наставника са биљним и животињским светом, израда школског хербаријума, прикупљање материјала за рециклирање, уређење школског простора,  обележавање значакних датума везаних за екологију, посете ботаничкој башти, разним манифестацијама, научним скуповима, сарадња са другим секцијама из школе и из других школа.

Велики број учесника чији је рад инспирисан природом, цвећем, заштитом животног окружења и савременим еколошким концептима урбаног дизајна представило је своје пројекте и иницијативе кроз седам фестивалских зона - осВРТ, ВРТ ВРТова, ВРТешка, ВРТоглавица, ВРТлог, изВРТање и ВРТић.

У оквиру ових зона улазите у свет квалитетне забаве кроз музички програм, визуелне уметности, рекреацију, опуштање, али и уживање у најразличитијим аромама, од кафе до зачинског биља. Посебан акценат стављен је на едукативни карактер Фестивала у домену екологије, пејзажне архитектуре, хортикултуре, органске производње и урбанизма. И наравно, на незаобилазни радионичарски и креативни програм за најмлађе.

Picture1

Picture2

Заједнички одлазак чланова еколошке секције "Зелено срце" на пети еколошки фестивал "Супернатурал", којим је обележен Дан планете Земље на Ади Хуји.