srpska vojska u velikom ratu 1914-1918 v

Душан Бабац је аутор књиге Српска војска у Великом рату 1914 - 1918. године. Бави се истраживањем војне историје. Говорио је ученицима четвртог разреда друштвеног смера у оквиру пројекта обележавања 100 година Прог светског рата.

velikiratlogos

Поводом светског обележавања 100 година од почетка Првог светског рата у Шестој београдској гимназији покренут је, у школској 2013/2014. години, пројекат под називом Велики рат.  Пројекат су осмислиле и воде професорке Драгана Мишић и Данијела Вујисић. Планиране активности биће реализоване у периоду од 2014. до 2018. године. Тим ученика/сарадника формира се сваке године на основу афинитета  ученика и плана и програма из предмета историја  и српски језик и књижевност.

Координатор, вођа тима и главни уредник блога у школској 2013/2014. – Игор Марковић,  IV/3.

Координатор, вођа тима и главни уредник блога у школској 2014/2015. – Урош Јеремић, III/6.

Координатор, вођа тима и главни уредник блога у школској 2015/2016  –  Урош Јеремић, IV/6.

Вебсајт пројекта је velikirat.vigimnazija.edu.rs