петак 19 јул 2019

ПРОЈЕКАТ „ЗА ТОЛЕРАНЦИЈУ И НЕНАСИЉЕ“

Ове школске године учествовали смо у раду међународног покрета за културу мира и ненесиља кроз активности у пројекту „ЗА ТОлеранцију и НЕнасиље-вршњачка едукација у школама“. Кроз четири радионице ученике је водила Ана Пантелић, ученица II-5 одељења. Задатак овог пројекта био је да ученици заузму  лични  став, да испитају начине превазилажења предрасуда и шире позитиван пример у својој околини. Овако изграђене позитивне ставове и вредности неопходно је  ширити и неговати у свакодневном животу, у својој породици и заједници. Гости радионице у оквиру обележавања школске манифестације Соњини дани били су ученици Математичке гимназије.