понедељак 23 окт 2017

ИНТЕРНЕСТ ТИМ ШЕСТЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ СВОЈУ АКТИВНОСТ ПРИКАЗУЈЕ НА АДРЕСИ: http://internest.vigimnazija.edu.rs/

Sajt 27

Интернест тим Шесте београдске гимназије организoвао је гостовање др Чедомира Антића у нашој школи. Он је говорио о ВРЕДНОСТИМА ДРУГЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ (од 1990. до данас) И ПРОПАГАНДИ КОЈА ЈЕ ПРАТИ.
Трибина је организована у ПЕТАК 14. марта 2014. године у међусмени од 13 до 14 сати.

Др Чедомир Антић је бивши ученик Шесте београдске гимназије, магистрирао је историју 2002. на Универзитету у Бристолу и 2003 на Универзитету у Београду. Докторирао је 2008. на Универзитету у Београду. Антић проучава српско-британске односе. Запослен је као доцент на одељењу Историје Филозофског факултета, Београдског универзитета. Антић је био председник Главног одбора Студентског протеста 1996-1997. Чедомир Антић је аутор националног програма Нацрт из 2002. године. Тренутно је председник Напредног клуба.

Sajt 29

Sajt 28

VI београдска гимназија и Удружење “Библиотека плус”

позивају Вас на разговор

Савремени узори

са др Мајом Вукадиновић, теоретичарком медија и ауторком књиге
"Звезде супермаркет културе"

(Kлио, Београд 2013)

понедељак, 17. март,  VI београдска гимназија, 12 сати

Разговор ће бити одржан у оквиру пројекта "Интернест" у ком, поред још 22 школе из целе Србије, учествује и VI београдска гимназија.Након уводног предавања др Маје Вукадиновић предвиђен је разговор са ученицима и професорима Гимназије. Пројекат "Интернест" бави се медијском писменошћу и културом младих.

internestbaner

Укратко о пројекту Интернест:

Kреирање школске инфотеке: Интернест је програм активности којим се унапређује медијска култура и информациона писменост у средњим школама у Србији и побољшавају услови за развој школске библиотеке новог доба.

Рaзвој медијског образовања: Интернест је настао 2006. године као модел обликовања креативног простора који подстиче сврсисходнију бригу о талентованим ученицима и ствара услове за брже и потпуније медијско образовање. До сада је у пројекту учествовало 82 школе, односно 670 ученика из Србије.

Расадик идеја и „центар изврсности": Откривајући и ослобађајући креативну енергију код ученика Интернест постаје расадник идеја, иновација и аутентични „центар изврсности". Развој информатичке културе и разумевање технолошких иновација отвара ученицима приступ креативним индустријама и могућност изражавања у новим медијима.

Медијско проширње текста: Осим рада на трансформацији простора и примене школске библиотеке, пројекат Интернест укључује и активности чији је циљ да ангажује ученике и развија њихове читалачке и вештине медијског обликовања садржаја. Као промоцију и подстицај стварању инфотеке и развоја нових форми учења, оформљени школски тим добија задатак медијског проширења једне од понуђених публикација. У самосталном избору садржаја, примени различитих медија, затим и промоцији својих пројектних активности, учесници пројекта дају пример креативне продуктивности, реализације великог потенцијала инфотеке и развијају вештине информатичке и медијске писмености.

Фестивал креативности: Укупан резултат учешћа у пројекту представља се на Фестивалу креативности који се ове године одржава пети пут, од 23. до 25. маја 2014. године у Дому омладине. Радове ће оцењивати стручни жири: Љубица Арсић, др Маја Вукадиновић, Небојша Брадић (председник), др Александар Луј Тодоровић и др Станко Црнобрња.

Интернест предвиђа да према исказаним потребама учесника у пројекту стучњаци из различитих области учествују у програмима предавања, семинара или дебата. Бројне теме везане за медије и ингормациону писменост учениима ће током предавања и тематских радионица и ове године приближити еминентни pпредавачи и сарадници.