Рад Ненада Митровића, ученика IV -1, пласирао семеђу десет најбољих радова, на VII републичком  конкурсу, COGNITIA LIBERA, чији је покровитељ гимназија ,,Руђер Бошковић "-Београд.

Такмичење финалиста , одржано 14.априла 2012 год. са почетком у 10 часова, подразумевало је усмену одбрану радова, пред трочланим жиријем. Један од њих , био је  уважени филозоф и цењени , бивши професор  Шесте гимназије, Mr Предраг Крстић.

Најбољим , жири је прогласио  рад са темом  "Емпатија'",  ученице из Прибоја.

Наш ученик, Ненад Митровић  темом: "Да ли развој науке доприноси и развоју морала?", оставио је снажан утисак, зрелим размишљањем, аутентичним и уверљивим аргументима , као и културом дијалога .

Наставник-ментор Љиљана Маловић Козић

Прочитајте овај рад:

besedamreze

На такмичењу У БЕСЕДНИШТВУ које је одржано 25.априла  у Шестој београдској гимназији у оквиру "Звездаријаде", другу награду је освојила Бојана Бјегојевић , ученица IV-4, са темом "Друштвене мреже", а Стефан Кресовић IV-3, треће, са темом , "Култура спортског навијања".

Наставница-ментор: Љиљана Маловић Козић

besedasport