недеља 21 апр 2019

Такмичења 2013/14

На Окружном такмичењу из књижевности под називом Књижевна олимпијада одржаном у Филолошкој гимназији у суботу, 22. марта 2014. године, двоје ученика наше школе остварила су пласман на Републичко такмичење. То су Тамара Ристић ИИ2 и Павле Савић И6. Републичко такмичење одржаће се у Сремским Карловцима 11. маја 2014.

На општинском такмичењу из историје чак 13 ученика сва четири разреда Шесте београдске гимназије се пласирало на градско такмичење. Прво место су освојили: Вукадиновић Александар (IV-3), Јовановић Миљана (II-3), Кнежевић Милана (II-3), Бојовић Никола (I-2) и Живановић Анђела (I-3). Друго место су освојили: Јаковљевић Хелена (II-2), Боришић Даница (I-3), Перовић Вељко (I-4), Вучковић Марко (I-2) и Илић Кристина (II-1). Треће место су освојили: Торбица Уна (III-3), Марковић Александар (II-5) и Радошевић Лука (I-1).

Кристина Илић I-1 и Павле Алексић I-1 uучествовали су на финалу информатичког такмичења RAF CHALLENGE 2014 у суботу 22.03.На том такмичењу Кристина Илић је освојила треће место. За више информација можете погледати сајт challenge.raf.edu.rs

На Државном такмичењу из математике Димитрије Јовановић, ученик I-8, освојио је другу награду.

На Републичко такмичење из Енглеског језика пласирали су се Вишња Беговић IV2 и Урош Ђурић IV5,
са 37 и 32 поена од максималних 40!

Велимир Перовић 4/2 освојио је прво место на такмичењу у беседништву.