понедељак 23 окт 2017

Младен Ђиновић ученик III5 Шесте београдске гимназије је на првенству државе у џудо-у за основне и средње школе, које је у организацији Џудо савеза Србије одржано 19.04.2015. године у Кикинди, у својој карегорији (ученици од I до IV разреда тежинска категорија до 90 кг) заузео прво место.

matija

Матија Пуцаревић ученик VI београдске гимназије III/9

Успеси ученика на домаћим и међународним такмичењима:

РЕПУБЛИЧКО ПРВЕНСТВО У ПЛИВАЊУ ЗА УЧЕНИКЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА 2014-2015 ГОДИНE. ЗЛАТО (I место
ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА У ПЛИВАЊУ ЗА УЧЕНИКЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА 2013-2014. године.

ЗЛАТО (I место

ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА У ПЛИВАЊУ ЗА УЧЕНИКЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА 2014-2015. године

ЗЛАТО (I место

ОТВОРЕНО ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ 2014. ГОДИНЕ

Дечаци, 50 м слободно/Free, прелим,15 - 16 година

БРОНЗА (III место)

Мушки, 50 м, Делфин/Fly

Дечаци, 100 м, Делфин/Fly, Финале

Дечаци, 100 м слободно/Free

СРЕБРО (II место)

ТАКМИЧЕЊЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА 2014. ГОДИНЕ(Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија)

Рекорд. Јуниори до 18 година

1 Србија

СРЕБРО (II место)

XIX "MONTENEGRO MIMOSA CUP" 2014  X OPEN MONTENEGRIN CHAMPIONSHIP 2014, ХЕРЦЕГ НОВИ.

Муш/Мал, 400m Слободно/Free Отворено

Муш/Мал, 50м/Леђно Back Отворено

Муш/Мал, 200мСлободно/Free Отворено

Муш/Мал, 50мСлободно/Free Отворено

Муш/Мал, 100мСлободно/Free Отворено

ЗЛАТО (I место)

CENTRAL EUROPEAN COUNTRIES JUNIOR MEET 2013.

БРОНЗА (III место)

ЗИМСКА ЛИГА БЕОГРАДА 2013. ГОДИНА

Дечаци 15 - 16 година - ОСВАЈАЧ ЛИГЕ

МЕЂУНАРОДНИ XII ПЛИВАЧКИ МИТИНГ НЛБ ТРОФЕЈ БЕОГРАДА 2013. ГОДИНА

ЛЕТЊА ЛИГА БЕОГРАДА 2013. ГОДИНА

ОСВАЈАЧ ЛИГЕ

ЗИМСКО ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ ЗА КАДЕТЕ, ЈУНИОРЕ И АПСОЛУТНО 2013. ГОДИНЕ

НАЦИОНАЛНИ РЕКОРД

ЗЛАТО (I место)

На Окружном такмичењу из књижевности под називом Књижевна олимпијада одржаном у Филолошкој гимназији у суботу, 22. марта 2014. године, двоје ученика наше школе остварила су пласман на Републичко такмичење. То су Тамара Ристић ИИ2 и Павле Савић И6. Републичко такмичење одржаће се у Сремским Карловцима 11. маја 2014.

На општинском такмичењу из историје чак 13 ученика сва четири разреда Шесте београдске гимназије се пласирало на градско такмичење. Прво место су освојили: Вукадиновић Александар (IV-3), Јовановић Миљана (II-3), Кнежевић Милана (II-3), Бојовић Никола (I-2) и Живановић Анђела (I-3). Друго место су освојили: Јаковљевић Хелена (II-2), Боришић Даница (I-3), Перовић Вељко (I-4), Вучковић Марко (I-2) и Илић Кристина (II-1). Треће место су освојили: Торбица Уна (III-3), Марковић Александар (II-5) и Радошевић Лука (I-1).

Кристина Илић I-1 и Павле Алексић I-1 uучествовали су на финалу информатичког такмичења RAF CHALLENGE 2014 у суботу 22.03.На том такмичењу Кристина Илић је освојила треће место. За више информација можете погледати сајт challenge.raf.edu.rs

На Државном такмичењу из математике Димитрије Јовановић, ученик I-8, освојио је другу награду.

На Републичко такмичење из Енглеског језика пласирали су се Вишња Беговић IV2 и Урош Ђурић IV5,
са 37 и 32 поена од максималних 40!

Велимир Перовић 4/2 освојио је прво место на такмичењу у беседништву.