blogosocijalnomtn

Одувек су ми били фасцинантни људи који су били апсолутно решени од своје шесте године да ће једног дана бити доктори, и онда заиста постану доктори и буде им супер до краја живота. Овај текст није намењен њима.

Као дипломирани јапанолог, постао сам инструктор аргентинског танга. Док будемо чекали да ова реченица добије смисла (а начекаћемо се), набројао бих пар предмета које бих волео да сам имао у основној и средњој школи: како да пронађеш шта волиш да радиш, како да будеш што бољи и срећнији у свом раду, када да препознаш да ли је време да опет кренеш у потрагу. Шта да радимо у одсуству ових предмета?

Школа какву сте одувек желели

Пада ми на памет једна екипа средњошколаца која је прошле године покренула пројекат бесплатне школе страних језика за своје вршњаке. До сада је организовано три круга уписа, и курсеве је похађало неколико стотина ученика. За организовање курсева, поред тога што је сваки полазник себи фотокопирао материјал за наставу (цена отприлике као један излазак на кафу), је потрошено нула динара. Како су то успели?

Прочотајте наставак текста аутора Реље Дерете, објављеног 27. марта ове године на Блогу о социјалном укључивању у тексту под насловом Како практично направити школу какву сте одувек желели

blogosocijalnom

Волонтери језичког коктела поручују свима који размишљају о томе да им се придруже једног дана:

"'Ко скупи снаге да се довуче у школу суботом, осим што може да учи страни језик може и да:

једе бесплатне рум штангле, чоко бисквит, јафу и ноблице, може слободно да мучи остале стружући кредом по табли, спусти се низ гелендер, фотографише, снима филм, чисти ходник и кабинет за физику, поправља славину, пева, игра Темпл рун, јурца по ходнику и да све уради на време, упознаје нове људе, плеше танго и ђуска, буде Добрица Добрић и, људе које је исувише мрзело да то ураде сами, пријављује на течај, смишља нове пројекте и да скратимо - ради нешто корисно у животу и да се у исто време добро забавља са добром екипом.''

Sajt 10   Sajt 30    Sajt 2  Sajt 5   Sajt 11

ЈЕЗИЧКИ КОКТЕЛ
УПИС ЈЕ ПОЧЕО!

Фејсбук-страница коктела је овде.

Бесплатна школа језика је намењена свим средњошколцима са територије града Београда.
Средњошколци који иду у средњу школу, а нису из Београда такође могу да се пријаве.
Упис почиње траје до 3.2.2014. до 00:00!
Пријављујете се за похађање бесплатних часова страних језика који ће трајати од 8.2.2014. до 24.5.2014.

Обавештење за полазнике који су похађали бесплатне часове страних језика у периоду од октобра до децембра 2013:
Уколико желите да наставите са похађањем часова треба да пошаљете следеће податке у инбокс фејсбук странице Језички коктел-бесплатни курсеви језика:
Име, презиме, школа, разред, одељење, контакт телефон, језик који сте учили и име и презиме предавача.
Сви курсеви и групе су у понуди као и у прошлом полугодишту изузев португалског.

НОВЕ ГРУПЕ

Овог полугодиста поред уписа за старе полазнике, омогућили смо упис за нове полазнике и у понуди су следећи програми:
1. Холандски језик -почетни курс
2. Руски језик - почетни курс
3. Енглески конверзацијски
4.Енглески ( течај који укључује писање, граматику, конверзацију и читање) *Ученици ће бити тестирани на првом часу и након тога ће бити распоређени по  групама.
5. Француски конверзацијски
6. Француски ( течај који укључује писање, граматику, конверзацију и читање) *Ученици ће бити тестирани на првом часу и након тога ће бити распоређени по групама.
7. Француски- почетни курс

Sajt 32